Sākums tournet@tournet.lv
Otrdiena, 7. decembris Antonija, Anta, Dzirkstīte
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas un apraksti

BURTNIEKI (BURTNECK)

          Ziemeļrietumu Vidzemes pacēlumā (39,5 m vjl.)), ap 20 km uz ziemeļiem no Valmieras atrodas slavenais Burtnieku ezers, kas vecākās kartēs un hronikās dēvēts arī par Estijerves, t.i., Igauņu ezeru. tas ir lielākais ezers Vidzemē (40 km2).
          Ezera dienvidu krastā Livonijas konfederācijas laikā bijusi ordeņa celta Burtnieku pils (13. gs.?), no kuras līdz šodienai nonākušas tikai priekšpils nocietinājuma sienas un aizsarggrāvju atliekas. Tagad pils teritoriju apņem plašais (29,2 ha), gleznainais Burtnieku parks - gan vietējo iedzīvotāju, gan viesu iemīļota relaksācijas vieta. No parka senākās daļas (17.gs.?) saglabājušies tikai atsevišķi reti stādījumi uz dīķa saliņas. Pārējā parka teritorija ar skaistām alejām, strūklakām un eksotiskiem stādījumiem izveidota un iekopta 19. gs. Tajā atrodas arī Burtnieku pilsmuižas Jaunā pils - historicisma stila celtne, kura 20. gados bija Latvijas agronomu biedrības īpašums. 
           Burtnieku pusē jau no seniem laikiem labi attīstīta zirgkopība, un vietējās zirgaudzētavas jātnieki ir vieni no spēcīgākajiem Baltijā.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna