Sākums tournet@tournet.lv
Pirmdiena, 4. jūlijs Uldis, Ulvis, Sandis
 Ceļojumu mērķi
 Novadi / Pilsētas
 Apskatāmās vietas
 Piedāvājumi
 Konsultācijas
 Transports
 Naktsmītnes
 Projektu atbalsta

attēli | bibliogrāfija | kartes | teikas un apraksti

MAZSALACA (SALISBURG)

           Klusā, zaļumos slīgstošā Mazsalacas pilsētiņa (46 km uz ziemeļrietumiem no Valmieras) ir viena no dabas visdāsnāk apveltītajām un tūristu visiecienītākajām vietām Ziemeļvidzemē. 
          16. gs. Salacas krastos izveidojās Valtenberģu muiža, bet pilsētiņa uz dienvidiem no muižas centra sāka augt tikai kopš 1861. gada. 1927. gadā Mazsalacā jau bija 87 nami ar 1210 iedzīvotājiem. Gadu vēlāk tai piešķīra pilsētas tiesības. Mazsalacas ievērojamāko vietu apskati ieteicams sākt ar Valtenberģu pili, kura celta 1780. gadā pēc Drēzdenes arhitekta Frīdriha Augusta fon Krubzaciusa (1718 - 1789) projekta. Respektablās celtnes kompozīcijā un eksterjera apdarē "ierakstītas" projektētāja un pasūtītāja - pils īpašnieka, Saksijas un Polijas sūtņa barona Gustava Georga fon Felkerzāma simpātijas pret Drēzdenē tolaik ārkārtīgi populāro "copf" stilu. Pili (kopš 1918. gada tajā darbojas Mazsalacas vidusskola) ietver krāšņs, labi iekopts parks.
          Mazsalacas Sv. Annas luterāņu baznīca
celta 14. gs., bet 1669., 1692. un 1783. gadā stipri pārbūvēta. 1890. gadā celtne paplašināta, pievienojot krusta formas piebūvi, kurā iekārtota draudzes telpa. 1927. gadā dievnams ieguvis jaunu, arhitekta Paula Kundziņa projektētu torni. Mākslas cienītāju ievērību pelna baznīcas vecākajā daļā atrodamais baroka stila altāris (17. gs. beigas) un altārglezna "Svētais vakarēdiens" (1760), kura pieder pie lieliskākajiem rokoko stila gleznojumiem Vidzemes sakrālajā mākslā.

 Aktualitātes
 Laika prognoze
 Ceļojumu iespaidi
 Informācija
 Rekomendācijas
 Mācību materiāli


uz augšu

Jūsu informācijas drošība | Autortiesības | Reklāmas ievietošana | Sadarbības iespējas
© SIA Pilsoņu Forums © Dizains: Agris Dzilna